آخرین اخبار و مقالات
1402/05/29 04:14

6 سوالی که ممکن است فراموش کرده باشید هنگام تهیه طرح حفاظت از محیط خود بپرسید

حفاظت پیرامونی چیزی بیش از ساختن یک حصار بلند با سیم خاردار است. محیطی که به خوبی ایمن شده است حاوی لایه های بی شماری از دفاع است که با راه حل های امنیتی قوی تقویت شده اند.

بیش از هر زمان دیگری، سازمان ها به ارزش متوقف کردن مجرمان قبل از آسیب رساندن به اموال یا آسیب رساندن به مشتریان یا کارمندان پی برده اند. در واقع، طبق گزارش سال 2021 توسط Research and Markets، یاز شرکت های پیشرو تحقیقات بازار، بازار جهانی حفاظت پیرامونی قرار است تا سال 2028 به 439642 میلیون دلار برسد.

اما با این وجود، هنوز یک مشکل اساسی وجود دارد: برخی هنوز برای توسعه و اجرای یک طرح جامع حفاظت از محیط در حال تقلا هستند. برای کمک به این فرآیند، در اینجا شش سؤال وجود دارد که ممکن است فراموش کرده باشید هنگام طراحی سیستم حفاظت پیرامونی خود بپرسید:

1. چگونه می توانم "محیط" را مشخص کنم؟

پیرامون به هر مرزی گفته می‌شود که یک منطقه را از منطقه دیگر محافظت می‌کند، و حفاظت پیرامونی شامل حفاظت از مکان‌ها یا سازه‌های آسیب‌پذیر در آن محیط‌ها است.

هنگام تهیه طرح حفاظت پیرامونی، یکی از اولین مواردی که باید در نظر بگیرید اندازه محیط است. معمولاً راه‌حل‌های حصارکشی و امنیتی بیشتری برای ایمن کردن محیط‌های بزرگتر مورد نیاز است.

به عنوان مثال، فرودگاه بین المللی دنور را در نظر بگیرید. در دسامبر 2021، هنگامی که قطارها در پاسخ به نقض امنیتی تعطیل شدند، مسافران در رسیدن به پایانه های فرودگاه تاخیر داشتند. مردی در حین پایین آمدن از پله برقی به سمت سکوی قطار از منطقه ورودی، ایست های بازرسی امنیتی را دور زده بود. در سال 2015، AP گزارش داد که در دهه گذشته، هشت نفر به این ملک 53 مایل مربعی که شامل حدود 30 مایل حصار فیزیکی محیطی است، نفوذ کرده اند. سایر فرودگاه های بزرگ حصارهایی با طول مشابه یا بیشتر دارند.

حالا تصور کنید که برای طراحی و اجرای یکی نقشه برای حفاظت از محیطی به طول چند کیلومتر که هر سانتیمتر آن به یک میزان نیاز به توجه دارند چه میزان کار و تلاش نیاز است؟ انجام این کار آسان نیست، اما برای کمک، پیشنهاد می کنیم حداقل موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • همه نقاط ورودی و خروجی را شناسایی کنید: معمولاً، مزاحمان ابتدا به این مناطق نفوذ می کنند، زیرا اغلب ساده ترین راه برای نفوذ هستند.
  • محیط فیزیکی را بررسی کنید: محیط های فیزیکی می توانند شامل دیوارها، حصارها یا سایر ساختارها یا موانع محیطی و گاهی اوقات پوشش گیاهی طبیعی باشند.
  • تأثیرات یک ورود غیرمجاز را در نظر بگیرید: آیا هنگامی که یک مزاحم حصار را می شکند باید هشدار داده شود یا فاصله یا جهت حرکت مهاجم برای هشدار مهم تر است؟ بسیار مهم است که ماهیت حیاتی تا غیر حیاتی بودن بخش های مختلف محیط را به عنوان دایره های متحدالمرکز در نظر بگیرید که مرکز آن مهم ترین است و از آنجا به سمت بیرون از اهمیت آن کاسته میشود.

 

فراموش نکنید که قبل از تدوین طرح حفاظت پیرامونی خود به این سوالات پاسخ دهید.

2. آیا تکنولوژی که استفاده میکنم به روز است؟

به چند دلیل مهم است که از به روزترین راه حل های امنیتی استفاده کنید. برخی عبارتند از:

- حفظ انطباق با مقررات: سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی یا شرکت‌هایی که برای آژانس‌های فدرال کار می‌کنند، اغلب طبق قانون موظف هستند راه‌حل‌های امنیتی خود را به‌روز نگه دارند تا از جریمه شدن پیشگیری کنند.

به عنوان مثال، مراکز مراقبت های بهداشتی باید با قوانین پاسخگویی بیمه سلامت - که معمولاً HIPAA نامیده می شود - و سایر پروتکل های سختگیرانه ایالتی و فدرال مطابقت داشته باشند. تا حدی که، این سازمان ها از آنها می خواهند که به طور منظم راه حل های امنیتی خود را برای جلوگیری از نقض زیرساخت های فیزیکی و داده ها به روز کنند.

- بهبود کارایی محصول: فناوری‌ها در تشخیص حرکت ویدیویی از تجزیه و تحلیل مبتنی بر پیکسل به تشخیص هوشمندتر مبتنی بر شیء که می‌تواند بر اساس نوع شیء هشدار دهد، تکامل یافته است. دستگاه های IP در لبه قدرتمند تر شده اند و می توانند تجزیه و تحلیل پیشرفته را برای شناسایی و کاهش رویدادهای نادرست اجرا کنند.

این از چند جهت مفید است. اتخاذ تجزیه و تحلیل لبه می تواند تقاضای پردازش سرور مرکزی را کاهش دهد. این دستگاه ها با قابلیت های جدید می توانند توسط برنامه های کاربردی دیگر مورد استفاده قرار گیرد، که این یعنی به طور بالقوه کاهش برنامه های کاربردی اضافی، به طور بالقوه کاهش هزینه های سخت افزاری اضافی برای انجام همان کار. این فرآیند توزیع شده استفاده از دستگاه‌های لبه برای اجرای تجزیه و تحلیل پیشرفته همچنین امکان جداسازی یک سیستم از کار افتاده را فراهم می‌کند. تصور کنید یک سرور مرکزی که تجزیه و تحلیل پیشرفته را اجرا می کند از کار بیفتد؟ عملکرد آن تجزیه و تحلیل ها را در همه دستگاه های متصل از دست می دهید. یک سیستم توزیع شده اگر خرابی اتفاق بیفتد آن را فقط به دستگاه های متاثر محدود می کند.

- محافظت در برابر حملات سایبری: فناوری اینترنت اشیا (IoT) مانند دوربین های IP و سایر نودهای پایانی شبکه، به دلیل ماهیت اتصال به شبکه ها، دارای پتانسیل آسیب پذیری در برابر حملات سایبری هستند. بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده توسط Cloudfare، حملات Distributed Denial-of-Service ، که معمولا به عنوان حملات DDoS شناخته می شوند، همچنان از نظر تعداد و اندازه در حال رشد هستند. اینها می توانند راه حل های امنیتی را با از کار انداختن سیستم ها یا حداقل مسدود کردن دسترسی به فیلم های ویدئویی فلج کنند. دانلود آخرین به‌روزرسانی‌ها و پچ ها می‌تواند به محافظت بهتر از شرکت‌ها در برابر تهدیدات سایبری کمک کند.

هنگامی که به آپدیت یک سیستم فکر می کنید، از خود بپرسید که آیا روش های تشخیص دیگر، مانند حصار و کابل های دفنی، مادون قرمز غیرفعال، رادار، سنسور دوگانه، مایکروویو، دوربین های حرارتی، بلندگوهای تحت شبکه و روشنایی، چگونه در محیط کلی شما قرار می گیرند، بررسی کرده اید. طرح حفاظتی و در نظر بگیرید که آیا این فناوری برای ادغام آماده است یا به عنوان یک واحد کامل از طریق یک پلت فرم مشترک کار می کند.

3. آیا شرایط آب و هوایی یا محیطی بر تشخیص سیستم تأثیر می گذارد؟

شرایط آب و هوایی و محیطی می تواند تجهیزات امنیتی و سطح تشخیص آن را تحت تأثیر قرار دهد. به عنوان مثال، در صحنه‌هایی که شامل نور شدید یا نور پس‌زمینه می‌شوند - مانند دوربین‌هایی که رو به طلوع یا غروب خورشید هستند یا در شب کار می‌کنند - دوربین‌های آنالوگ ممکن است در تولید تصاویر واضح با مشکل مواجه شوند. در این مورد، دوربین های IP مجهز به WDR یا فناوری حرارتی، فناوری مناسب تری برای استفاده هستند.

با این حال، روشنایی تنها مشکل بالقوه ای نیست که متخصصان امنیتی ممکن است با آن مواجه شوند. هنگامی که دوربین ها در معرض باد شدید یا حتی تجهیزات موتوری قرار می گیرند، تثبیت تصویر می تواند به یک نگرانی تبدیل شود. لرزشگیر الکترونیکی تصویر (EIS) می تواند لرزش های ناشی از ارتعاشات دامنه بالا و پایین و باد را کاهش دهد.

برای تأسیساتی که در شرایط شدید کار می کنند، اپراتورها باید بیش از عملکردها و ویژگی های راه حل های امنیتی را در نظر بگیرند. در اینجا چند موضوع دیگر برای فکر کردن وجود دارد:

- رطوبت: اگر تراکم در داخل لنز دوربین ایجاد شود، هم می تواند تصاویر را تار کند و هم وسایل الکترونیکی را فرسایش دهد. دوربین هایی که در معرض تغییرات مداوم فشار هوا و بارندگی شدید قرار می گیرند، می توانند باعث ترک خوردگی مهر و موم و سایر اجزای آن شوند و به تجمع رطوبت در داخل اجازه دهند. بهترین دوربین ها اغلب رطوبت را در طراحی خود با فن های داخلی و فناوری خشک کردن سریع در نظر می گیرند.

- شرایط محیطی: مکان های ساحلی با محتوای نمک زیاد در هوا می توانند تجهیزات امنیتی را در طول زمان دچار خوردگی کنند. همین امر را می توان در مورد تأسیسات تولید مواد غذایی، پزشکی و اتاق تمیز که در آن از مواد شیمیایی تمیزکننده بسیار تهاجمی استفاده می شود، گفت. در صورت نصب تجهیزات در این نوع محیط، استفاده از دوربین های آماده فضای باز با بدنه های فولادی ضد زنگ یا تمام پلی کربنات می تواند از خوردگی ناشی از آب دریا و حتی مواد پاک کننده جلوگیری کند.

- دما: کار در شرایط قطب شمال؟ دماهای زیر دمای انجماد سبب می شوند، تجهیزات فرسایش یابند و از عملکرد صحیح قطعات جلوگیری می کنند. اگر دوربین از فناوری speed-dry یا کنترل دما برخوردار نباشد، ممکن است یخ روی لنز ایجاد شود و در نتیجه تصاویر تار شوند، یا ممکن است دوربین به درستی روشن نشود.

- نصب: همه سطوح یکسان نیستند. برای مثال، دوربین‌هایی که روی دیوارهای متخلخل نصب می‌شوند یا دوربین‌هایی که امکان انتقال دمای شدید (گرم به سرد) را دارند، ممکن است در معرض رطوبت بیشتری قرار بگیرند. با در نظر گرفتن محل نصب قبل از نصب، می توانید بهتر از دوربین ها در برابر شرایط محیطی سخت و تغییرات شدید دما محافظت کنید.

4. چه کسانی هشدار را دریافت می کنند و چگونه آن را دریافت می کنند؟

برای نظارت بر محیط‌ها در همه زمان‌ها و در مکان‌های مختلف، افزودن یک سیستم مبتنی بر ویدیوی شبکه شامل تجزیه و تحلیل صوتی و تصویری IP به اقدامات امنیتی سنتی، تشخیص نفوذ بسیار قابل اعتمادی را فراهم می‌کند. این راه‌حل‌ها به پرسنل امنیتی اجازه می‌دهد تا محیط‌های اطراف را بررسی کنند چه در حال مشاهده مانیتورها باشند، یا در حال گشت زنی در تأسیسات و یا خارج از محل با استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه در دسترس هستند.

راه‌حل‌های حفاظت پیرامونی نیز موقعیت‌ها را ارزیابی می‌کنند و فقط در صورت وجود تهدید واقعی به پرسنل اطلاع می‌دهند. با کنار گذاشتن موضوعات یا رویدادهای غیر تهدید کننده، کارکنان فرصت بهتری برای بررسی ماهیت ریسک و پاسخ مناسب دارند.

این سطح از امنیت به کسب و کارها در سه مورد کمک می کند:

- کاهش جریمه ها و هزینه ها: در سال 2020، سرویس پلیس Moose Jaw به 236 تماس هشدار نادرست و 925 تماس در طول سه سال گذشته پاسخ داد. این امر باعث شد که بحث‌هایی برای افزایش هزینه‌های مجوز سالانه خط هشدار از 15 دلار به 25 دلار و هزینه‌های خط مجوز تعلیق (به دنبال دو هشدار کاذب) از 75 دلار به 100 دلار برای هر بار استفاده افزایش یابد.

هشدارهای کاذب می تواند صدها اگر نه هزاران دلار برای کسب و کارها هزینه داشته باشد. بهترین راه حل های نظارتی تنها با شناسایی تهدیدهای واقعی، هشدارهای کاذب را کاهش می دهد.

- کاهش خسارت و تلفات اموال: واکنش سریع به نقض دسترسی به جلوگیری از آسیب یا از بین رفتن اموال کمک می کند. با این حال، همانطور که اشاره کردیم، تعداد هشدارهای کاذب در سراسر کشور خیره کننده است. به عنوان مثال آستین، تگزاس را در نظر بگیرید. در گزارش پلیس آستین در سال 2020، مشخص شد که 95 درصد از تماس‌های دزدگیرها، هشدارهای اشتباه بوده است.

در واکنش به حوادثی مانند این، برخی از شهرها به طور کامل از پاسخگویی به هشدارها در آدرس‌هایی که نرخ نادرستی بالایی دارند، خودداری کرده‌اند. تأسیساتی که راه‌حل‌ها و پروتکل‌های حفاظت محیطی مناسبی ندارند، در معرض خطر بیشتری برای نقض و آسیب اموال هستند.

- کاهش اختلالات کسب و کار: راه حل های حفاظت پیرامونی می توانند تعداد اختلالات کسب و کار ناشی از آلارم های کاذب را کم کنند یا کاهش دهند. این امر به‌ویژه در فرودگاه‌هایی که یک نقض محیطی می‌تواند پروازها را متوقف کند و به طور بالقوه هزاران دلار برای فرودگاه‌ها هزینه از دست دادن درآمد و جریمه داشته باشد، اهمیت دارد.

به‌عنوان مثال، فرودگاه بین‌المللی لیبرتی نیوآرک در سپتامبر 2022 را در نظر بگیرید. پس از اینکه فردی که در خط TSA منتظر بود وارد منطقه امنیتی شد، مقامات مجبور شدند یک ترمینال را به طور کامل تخلیه کنند. پس از یک ساعت مکان یابی، مسافران به داخل بازگردانده شدند. با این حال، از آنجایی که همه برای بازگشت به ترمینال باید مجدداً غربالگری می‌شدند، این امر برای برخی تا سه ساعت صف اضافی ایجاد کرد.

راه‌حل‌های امنیتی با قابلیت‌های کنترل از راه دور می‌توانند به سرعت به پرسنل فرودگاه هشدار دهند و اطمینان حاصل کنند که متجاوزان - مثل کسی که وارد فرودگاه بین‌المللی لیبرتی نیوآرک شده است - قبل یا در بدترین حالت بلافاصله پس از رخ دادن نفوذ دستگیر می‌شوند.

5. چگونه می توانم تعیین کنم که چه چیزی باعث هشدار شده است؟

شناسایی عامل ایجاد هشدار یا اینکه چه کسی تهدید است، با راه حل های حفاظت پیرامونی مناسب آسان تر می شود.

به عنوان مثال، دوربین‌های حرارتی با آنالیز ویدیویی هوشمند نه تنها هشدارهای کاذب بسیار کمتری نسبت به دوربین‌های نوری تولید می‌کنند، بلکه نسبت به شرایط محیطی شدید مانند باران، برف و مه حساسیت کمتری دارند. برخی از دوربین های حرارتی نیز مجهز به EIS هستند تا در شرایط وزش باد تصویر را ثابت نگه دارند.

البته، دوربین‌های حرارتی تنها زمانی می‌توانند تا آنجا پیش بروند که بخواهند به صورت فیزیکی تهدید کننده را تشخیص دهند. اما هنگامی که آنها با قابلیت های نظارت از راه دور همراه می شوند،  دوربین های حرارتی می توانند به سرعت به پرسنل اطلاع دهند تا بتوانند شخصاً یا با استفاده از دوربین های بصری تهدید را تأیید کنند.

در محیط هایی با نور ضعیف یا شدید، تجهیزات امنیتی می توانند در شناسایی مناسب مزاحمان با مشکل مواجه شوند. یک مثال ممکن است شامل دوربین هایی باشد که مستقیماً به سمت وسایل نقلیه با چراغ های جلوی قوی نشانه رفته اند. راه‌حل‌های مجهز به WDR اساساً می‌توانند صحنه‌ها را بازسازی کنند تا اشیا در محیط‌هایی که طیف وسیعی از شرایط نوری دارند بهتر دیده شوند.

ایده دیگر استفاده از دوربین های مجهز به نور مادون قرمز 940 نانومتری است زیرا آنها صحنه های تاریک را روشن می کنند. در حالی که IR رنگ های طبیعی تولید نمی کند، دوربین های IR با نور 940 نانومتر برای موقعیت های که محل دوربین مخفی است عالی هستند زیرا این نور برای چشم انسان نامرئی است.

با این حال، مانند هر نوع راه حلی، دوربین های IR دارای نقاط ضعفی هستند:

  1. آنها در آب و هوای مرطوب کارایی کمتری دارند زیرا قطرات آب می تواند باعث انعکاس و انکسار به دوربین بصری شود و قابلیت کاربرد تصویر را کاهش دهد.
  2. معمولاً زمانی مؤثرتر است که از چندین جسم منعکس شود تا محیط را پر کند. در محیط هایی با اجسام تاریک یا روشن، نور مادون قرمز ممکن است به درستی منعکس نشود.
  3. مجرمان ممکن است IR با طول موج کم را ببینند زیرا درخشش کم‌رنگ و قرمز دارد و ممکن است سعی ‌کند دوربین یا محفظه را از بین ببرد.

در نهایت، افزودن نور کمکی به صحنه‌های خیلی تاریک می‌تواند به شناسایی بهتر مزاحمان کمک کند، اگرچه ممکن است هزینه‌های کلی امنیت محیط را در درازمدت افزایش دهد.

6. سطح تشخیص سیستم چقدر است؟

یک نگرانی کلیدی برای پرسنل امنیتی باید حذف نقاط کور در امتداد محیط باشد. به عنوان مثال، آیا تشخیص واضح یک تهدید در 10 فوت به همان اندازه مهم است که در 1000 فوت است؟ اگر پاسخ "بله" است، فراتر از برگه های مشخصات را نگاه کنید و کل وضعیت را ارزیابی کنید.

همه محصولات در صورتی که به درستی نصب و اجرا نشوند ممکن است کارایی نداشته باشند. دانستن کاربردهای عملی در دنیای واقعی از فناوری حفاظت محیطی و همچنین محدودیت های تشخیص آنها می تواند به پرسنل کمک کند راه حل های مهندسی بهتری داشته باشند.

به عنوان مثال، داشتن یک پوشش دوربین حرارتی که تا 1000 فوت را پوشش میدهد برای یک خط حصار عالی است، اما اگر اپراتور نیاز داشته باشد بداند که نفوذ انسان است یا حیوان، چه؟ این پارامترها ممکن است مدل و محدوده تشخیص را بر اساس نیازهای سیستم، شرایط محیطی و محوطه کلی کاهش دهند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :