آخرین اخبار و مقالات
1402/08/24 10:32

نحوه بهبود امنیت فیزیکی مراکز داده از طریق قابلیت همکاری دستگاه

اکنون بسیاری از کسب‌وکارها برای نگهداری حجم عظیمی از داده‌هایی که به صورت روزانه تولید می‌کنند، به دتیاسنترها متکی هستند. دتیاسنترها آسودگی دسترسی و امکان ذخیره‌سازی داده با ظرفیت بالا را فراهم می‌کنند که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد سرورهای ذخیره‌شده در محل و هزینه‌های نگهداری و مدیریت مرتبط با آنها را حذف کنند. در مورد سطوح بالای امنیت سایبری مورد نیاز برای حفاظت از مراکز داده مطالب زیادی نوشته شده است، و با این حال، با توجه به این واقعیت که این تاسیسات روزه به روز به سمت بدون سرنشین شدن حرکت میکنند، امنیت فیزیکی همچنان یک نگرانی است.
به دنبال افزایش تلاش‌های تجاوز فیزیکی در سایت‌های دتیاسنتر- که در مورد اخیری که تلاشی برای انفجار یک دتیاسنتر بزرگ در ایالات متحده انجام شد قابل توجه است - مدیران و تیم‌های امنیتی اکنون به دنبال بهبود چشمگیر وضعیت امنیتی فیزیکی خود هستند. هنگام در نظر گرفتن اقداماتی که باید برای کاهش چنین تهدیدی انجام شود، معرفی راه حل های امنیتی فیزیکی پیشرفته بدیهی است. اما آنچه همیشه آشکار نیست، قدرتی است که چنین راه حل هایی برای به حداکثر رساندن امنیت و حفاظت در هنگام اتصال به یکدیگر دارند.
نوآوری در رادار و ویدئو شبکه
دوربین‌های شبکه قبلاً تا حدی تکامل یافته‌اند که می‌توان از آنالیزهای داخلی برای طبقه‌بندی حرکت (یعنی نفوذ در مقابل پرسه زدن) و برای متمایز کردن افراد از وسایل نقلیه و اشیاء در محیط یک سایت استفاده کرد. دقت دوربین های مدرن به قدری است که تعداد موارد مثبت کاذب بسیار کاهش می یابد. علاوه بر این، پردازش مبتنی بر لبه تضمین می کند که تنها ضروری ترین داده ها برای تجزیه و تحلیل در سراسر شبکه ارسال می شود و به تصمیم گیری سریعتر کمک می کند. برای مدیران و پرسنل امنیتی، این معادل صرفه جویی قابل توجهی در زمان و هزینه است و فقط حوادث تأیید شده برای بررسی علامت گذاری شده است.
با برداشتن یک قدم جلوتر، ادغام رادار و ویدئو در یک دوربین منفرد به راه حلی منجر می شود که می تواند حرکت اجسام را در مناطق وسیع به دقت تشخیص دهد. سرعت و فاصله هر شی که توسط رادار شناسایی می‌شود را می‌توان تعیین کرد و داده‌هایی را فراهم می‌کند که اطلاعات بصری دریافت شده توسط دوربین شبکه را تکمیل می‌کند. این ترکیب رادار و ویدئو ابزار تشخیص بسیار قدرتمندی را ایجاد می‌کند که می‌تواند یک صحنه را بدون توجه به شرایط آب و هوایی یا نور تجزیه و تحلیل کند و داده‌های عملی را بی درنگ در مورد هر فعالیتی که انجام می‌شود ارائه دهد.
فناوری های برخط و مستقل
در حالی که آخرین راه حل های امنیتی فیزیکی می توانند نقشی حیاتی در ایمن سازی دتیاسنترها ایفا کنند، توانایی نوآورانه این فناوری ها در ارتباط مؤثر با یکدیگر است که منجر به یک سیستم واقعاً هوشمند می شود که عمدتاً مستقل است. از آنجایی که دتیاسنترهای مدرن اغلب بدون سرنشین هستند، این توانایی برای تکیه بر فناوری های امنیتی فیزیکی به هم پیوسته برای نظارت موثر بر محیط بسیار ارزشمند است. قابلیت‌های مدیریت از راه دور به پرسنل امنیتی اجازه می‌دهد تا حتی سخت‌ترین مکان‌های دسترسی را در هر زمان نظارت کنند و در صورت بروز حادثه، اعلان‌ها از طریق دستگاه تلفن همراه ارسال می‌شود. این رویکرد با جلوگیری از ورود غیرمجاز هرگونه وسیله احتمالی به سایت و آسیب احتمالی ایجاد شده، به حفظ امنیت داده ها کمک می کند.


به عنوان مثال، یک راه حل رادار و دوربین می تواند حرکت در لبه محیط را با تجزیه و تحلیل قدرتمند مورد استفاده برای شفاف سازی و طبقه بندی تشخیص دهد. در همین حال، یک دوربین حرارتی به‌طور خودکار مطلع می‌شود و وارد عمل می‌شود تا رد گرما و شواهد بیشتری از ورود انسان به منطقه را شناسایی کند، قبل از اینکه از دوربین گردان (PTZ) برای ردیابی دقیق‌تر حرکت با نزدیک شدن مهاجم استفاده شود. با یک بلندگوی صوتی IP که برای پخش یک پیام خودکار برای هشدار و بازدارندگی پیکربندی شده است. به عنوان یک اقدام اضافی، یک آژیر IP برای ارسال همزمان پالس نور و انفجار صدا به عنوان آخرین هشدار آماده شده است. در این سناریو، پرسنل امنیت انسانی تنها در مواقع ضروری به سایت فراخوانده می شوند و در زمان و منابع صرفه جویی می کنند.
البته تهدید به داده های موجود در سایت و تجهیزات مرکز داده می تواند از عوامل دیگری به جز تلاش مجرمانه ناشی شود. در داخل این مرکز، دوربین‌های مادون قرمز می‌توانند به عنوان اولین درگاه تماس برای تشخیص نشت گاز یا دود استفاده شوند، در حالی که سایر دوربین‌ها و حسگرهای متصل می‌توانند نشت آب را شناسایی کنند یا تشخیص دهند که کابینت سرور باز مانده است. دوربین‌های متریک حرارتی می‌توانند از طریق توانایی خود در تشخیص هر گونه افزایش دمای محیط که ممکن است نشان‌دهنده مشکل بزرگ‌تری باشد، نقش مهمی ایفا کنند. به عنوان مثال، یک دوربین متریک حرارتی که برای نظارت بر ژنراتورهای برق مرکز داده استفاده می‌شود، می‌تواند کوچک‌ترین نوسان دما را تشخیص دهد، با یک زنگ هشدار پیکربندی شده که پس از رسیدن به آستانه دمای از پیش تعیین‌شده به صدا درآید.
مشارکت برای حفاظت همه جانبه
هنگامی که به اقدامات امنیتی فیزیکی فکر می کنید، این وسوسه وجود دارد که برای یافتن راه حلی سریع برای یک مشکل، محصولاتی را انتخاب کنید که در دسترس هستند. با این حال، یک رویکرد روشمندتر مورد نیاز است که به موجب آن خطرات به طور کامل ارزیابی شده و اقدامات امنیتی مناسب اعمال شود. برای مثال، مرکز حفاظت از زیرساخت‌های ملی بریتانیا (CPNI) دستورالعمل‌ها و استانداردهایی را برای تمام سایت‌های زیرساخت ملی حیاتی (CNI) ایجاد کرده است. این شامل مراکز داده به دلیل ارائه خدماتی است که ضروری تلقی می شوند.
همکاری با یک فروشنده معتمد راه حل های امنیتی فیزیکی که توسط مقامات محلی مربوطه تایید شده اند، به مدیران مر دتیاسنترها این اطمینان را می دهد که محصولاتی که انتخاب می کنند دارای بهترین کیفیت هستند و قادر به رعایت استانداردهای بالا هستند. با انتخاب ابزارهایی که از نظر نوآوری نیز در لبه بالایی قرار دارند، سایت‌های دتیاسنترها از راه‌حل‌های امنیتی فیزیکی مستقلی که حفاظت را در بالاترین سطح ارائه می‌کنند، بهره‌مند می‌شوند.
 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :