آخرین اخبار و مقالات
1395/09/13 14:02

#تکنولوژی: چالش های نصب و راه اندازی دوربین (بخش اول)

پیشتازان ارتباط مجازی:
مسائلی که باید در زمان کابل کشی مد نظر قرار گیرد:
نصب موفقیت آمیز دوربین ها نیازمند در نظر گرفتن دقت می باشد

نصب و راه اندازی موفق یک دوربین نیازمند بررسی دقیق موارد زیادی  می باشد، مانند اینکه کدام دوربین را انتخاب کنم؟ و چگونه باید نصب شوند؟
در ادامه در ده قدم تعدادی از چالش های  که ممکن است در حین نصب و راه اندازی دوربین با آن ها  مواجه شوید به همراه راه های برطرف کردن این مشکلات توضیح خواهیم داد

 قدم اول زیرساخت کابل کشی

ضعف در نصب و کابل کشی شبکه می تواند باعث بروز مشکلات زیادی شود و حتی اشتباهات به ظاهر کوچک نیز می توانند مشکلات بزرگی ایجاد کنند به طور مثال یک کابل تا شده یا گره خورده می تواند موجب قطع و وصل شدن متناوب دوربین شود و یا سوکت زدن نادرست کابل های شبکه می تواند در انتقال برق با استفاده از PoE به دوربین اختلال ایجاد کند.

مسائلی که باید در زمان کابل کشی مد نظر قرار گیرد:

دو استاندارد برای سوکت زدن وجود دارد T568a وT568b  که می بایست فقط از یکی از این دو استاندارد در کابل کشی ها استفاده شود.
کابل ها بر اساس نرخ داده ای که می توانند انتقال دهند دسته بندی می شوند. همچنین مشخصات کابل ها بر اساس جنس - اتصالات و  تعداد دفعاتی که زوج ها در یک متر از کابل بهم پیچ خورده اند توصیف می شوند. در ضمن از کابلCat 5e  در کابل کشی ها بیشتر استفاده می شود.

  • Cat 5e  با پهنای باند 100 مگا هرتز
  • Cat 6  با پهنای باند بیش از250 مگا هرتز
  • Cat 6A  با پهنای باند بیش از500مگا هرتز
  • Cat 7  با پهنای باند بیش از600مگا هرتز
  • Cat 7A  با پهنای باند بیش  از 1000 مگا هرتز


فایل های ویدیویی عموماً خیلی حجیم هستند با این حال می بایست تا حد امکان با بالاترین سرعت در داخل شبکه انتقال داده شوند. این امکان وجود دارد تا از کابل های
Cat 5  با کیفیت برای کابل کشی در یک شبکه ای با سرعت 1Gbps استفاده کرد، همچنین توصیه می شود حتی در مواقعی که روتر ها و سوییچ های نصب شده از نرخ انتقال 100Mbps  پشتیبانی می کنند از کابل های Cat 5e  و یا Cat 6  بهره ببرید تا در زمان بروزرسانی تجهیزات نیاز به کابل کشی مجدد نباشد.

اجرای درست کابل کشی:

بر اساس نیازتان کابل هایتان را تهیه کنید، بدون استفاده از تقویت کننده سیگنال، فاصله بین سوییچ ها و کامپیوتر ها نمی توانند بیشتر از ۱۰۰ متر باشند. ​هنگام سوکت زدن فاصله تجهیزاتی که باید به هم متصل شوند را محاسبه کنید، بهتر است از کابل های سالم و یک تکه در فواصل حداکثر ۹۰ متر و کابل های چند تکه ای که بهم متصل شده اند را حداکثر تا فاصله 10 متری بهره بگیرید. برای جلوگیری از اختلال در انتقال داده، کابل کشی شبکه نباید در کنار کابل های اصلی برق کشیده شود.
استفاده از کابل های شیلد دار زوج بهم تابیده
(STP) برای دوربین هایی که در فضای آزاد نصب خواهند شد و یا در مواقعی که مسیر کابل ها به بیرون ساختمان می رود الزامی است. اگر در فضای بیرونی امکان اختلال در شبکه وجود نداشته باشد می توان از کابل زوج بهم تابیده بدون شیلد استفاده کرد.
کابل های شبکه معمولا سخت و خشک هستن و نباید بهم پیچ بخورند و یا به شدت خم شوند. از استفاده از گیره های فلزی
U شکل برای ثابت نگه داشتن کابل ها روی دیوار خودداری و از گره خوردن آنها جلوگیری کنید، خیلی مهم است که فقط ۶ میلیمتر از هر سر کابل زوج هایش باز شوند در غیر اینصورت امکان بروز تاثیرات منفی وجود دارد، انجام صحیح سوکت زدن و استفاده از ابزار مناسب برای آن بسیار ضروری است.

 

قدم دوم ولتاژ برق نا پایدار:

برخی باور دارند رعد و برق باعث اختلالات و قطعی  از سیستم برق داخلی ساختمان است.

دوربین های بیرونی اکسیس برای مقاومت در مقابل ناپایداری و نوسانات برق طراحی ساخته شده اند. این طراحی شامل استفاده از کابل های روکش دار (STP) در بین دوربین و منبع تغذیه می باشد.

با ترکیب دوربین های اکسیس، کابل کشی با کابل های روکش دار (STP) و یک منبع تغذیه تست شده که به درستی توسط کابل به زمین متصل شده باشد می توان از یک سیستم نظارت تصویری در سطح ایمنی و پایداری صنعتی بهره برد. هر روشی غیر از روش نصب فوق، گارانتی را ملغی می کند و واحد ها را در خطر قرار می دهد.
منظور از منبع تغذیه هر دستگاهی است که توسط کابل
STP به دوربین متصل شده باشد و وظیفه تامین انرژی از طریق کابل شبکه را داشته باشد.

 PoE یک راهکار برای تامین برق مصرفی تجهیزات شبکه می باشدکه ولتاژ مصرفی از طریق همان کابل شبکه به دستگاه ها انتقال داده می شود، در این روش می توان برق مصرفی مورد نیاز دستگاه هایی مانند اکسس پوینت ها، تلفن ها و دوربین های تحت شبکه را از طریق همان کابل شبکه تامین کرد و نیازی به بروزرسانی و تغییرات بزرگ در سیستم کابل کشی شبکه وجود ندارد.
به لطف قابلیت PoE با استفاده از سوییچ به عنوان یک منبع تغذیه مرکزی برای دیگر تجهیزات شبکه می توان نصب و نگهداری شبکه را بسیار سهل و آسان کرد.
در حال حاضر دو استاندارد PoE وجود دارد
استاندارد  IEEE 802.3af که میتواند تا ۱۵.۴ وات برق برای هر پورت تامین کند
استاندارد  IEEE 802.3at که میتواند تا 25.5 وات برق برای هر پورت تامین کند  (High PoE)
در استاندارد 802.3at مقداری از برق ارسالی از منبع تغذیه در داخل کابل های زوج به هم تابیده هدر می رود و فقط می توان ۱۲.۹۵ وات را بصورت تضمینی در اختیار تجهیزات شبکه قرار داد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :