آخرین اخبار و مقالات
1398/01/28 19:22

کاهش هزینه پروژه ها با استفاده از دوربین های 360 درجه

کاهش هزینه پروژه های نظارت تصویری با استفاده از دوربین های پانوراما

در حال حاضر این موضوع بسیار رایج هست که صاحبان کسب و کار همواره علاقه دارند که سیستم نظارت تصویری-شان را با تعداد زیادی دوربین ثابت (Box - Fix) و تعداد محدودی دوربین با دید پانوراما (360 درجه) که قرار است. همان محوطه ای که دوربین های ثابت پوشش می دهند را پوشش خواهند داد

چگونه هزینه نهائی پروژه کاهش می یابد؟

اولین و اشکارترین راهکار کاهش هزینه این است که یک دوربین پانورامیک قابلیت پوشش تصویری 360 درجه دارد و این بدان معناست که در زمان خرید دوربین های کمتری خریداری خواهید کرد و همینطور هزینه نصب و نگهداری دوربین های کمتری را پرداخت خواهید کرد. در حالی که پوشش تصویری یکسانی نسبت به پیاده سازی پروژه با دوربین های ثابت (Box-Fix) بیشتر خواهید داشت، همه اینها مواردی هستند که با دانش کمی در زمینه نظارت تصویری قادر خواهید بود به آن پی ببرید.

 1-panoramic camrea vs 4 fix camera
زاویه دید یک دوربین پانورامیک (360 درجه) معادل پوشش تصویری 4 دوربین ثابت می باشد.

با پیشرفت تکنولوژی، دوربین های 360 درجه که در گذشته دارای چندین سنسور و چندین چیپ پردازش تصویر بودند حالا امکان پردازش تصویر چندین سنسور توسط یک چیپ پردازشی ممکن شده است و این نیز با کاهش میزان کلی تعداد چیپ پردازشی نسبت به پروژه هایی که با تعداد زیادی دوربین ثابت پیاده سازی شده اند را کاهش داده و همینطور میزان مصرف انرژی کل پروژه را کاهش خواهند داد. علاوه بر اینها در زمان نصب تجهیزات و کابل کشی به یک کابل برای پوشش تصویری یک منطقه وسیع در چهار جهت نیاز خواهید ​داشت که در انتها با تنظیم شدن این دوربین روی نرم افزار مدیریت نظارت تصویری نیز تعداد لایسنس ها برای یک دوربین پانورامیک 4 دوربینه یک لایسنس کافیست.در حالی که برای پوشش همان منطقه با دوربین ثابت علاوه بر هزینه خرید دوربین می بایست 4 لایسنس نیز خریداری کنید.
در بحث نگهداری از آنجایی که تعداد دوربین ها و کابل ها کاهش قابل توجه ای داشته اند عیب یابی مشکل سیستم ها و یافتن دوربین معیوب در پروژه بسیار ساده تر خواهد شد.جدا از مقوله تعمیرات بسیاری از دوربین های پانورامیک قابلیت تنظیم فوکوس از راه دور را دارند و نیازی نیست که تیم نصب به محل نصب دوربین رفته و فوکوس را به صورت دستی انجام دهند و به راحتی توسط یک کامپیوتر و اتصال به دوربین از طریق شبکه این امکان برای تیم فنی فراهم شده است تا بتوان دقیقاً مکان های مهم را تحت پوشش تصویری قرار داد. دیگر اینکه دوربین های پانورامیک امروزه بسیار کم حجم و در اندازه های متعارف توسعه و تولید می شوند و می توان در محیط های گوناگونی بدون بروز مشکل نصب نمود.
در حال حاضر دوربین های 360 درجه (پانورامیک) راهکار های بسیاری را در اختیار کارفرمایان قرار می دهند مخصوصاً برای سازمان هائی که نیازهایشان ممکن است تغییر کند و لازم است مکان های تحت پوشش نظارت تصویری-شان تصحیح شوند. تک تک لنز های دوربین های پانورامیک را میتوانید به طور مجزا جا به جا کنید و زاویه دیدشان را بسته به محیط مورد نظر تغییر دهید تا پوشش تصویری-شان کاملاً مطابق با نیاز کارفرمای پروژه باشد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :