آخرین اخبار و مقالات
1399/02/13 16:22

استفاده از تکنولوژی برای یک بحران فزاینده مراقبت از سلامتی

از آنجائی که سیستم های درمانی در سراسر دنیا در تلاش هستند که با رشد سریع تعداد مبتلایان به ویروس COVID19 مقابله کنند، مسئولان مراکز درمانی تمام تلاش خود را روی افزایش ظرفیت پذیرش بیمار با استفاده از هر محیط قابل تصوری می باشند. راهروهای بیمارستان ها، احداث بیمارستان های صحرایی و موقتی ، استفاده از سالن های همایش و حتی کشتی های جنگی نیز برای این مهم آماده برای خدمات رسانی شده اند،
تکنسین های اکسیس به تازگی با بسیاری از بیمارستان ها  و مراکز مراقبت های طولانی مدت در مورد چگونگی کمک فناوری های اکسیس در مدیریت این چالش های جدید ، تماس گرفته اند و مطالبی را در بخش وبلاگ سایت اکسیس منتشر کرده است که در ادامه با پیشتازان ارتباط مجازی همراه باشید تا با هم موارد استفاده مراکز درمانی از فناوری ها برای رفع نیاز های درمانی بیماران، محافظت از دارایی های مهم و کاهش میزان مواجهه کارکنان با عفونت را مرور کنیم.

patient videocalling his doctor

بهبود روند مراقبت از بیماران به کمک نظارت از راه دور

تعداد زیادی از مکالمات تیم فنی اکسیس سوئد با کادر محترم درمان مربوط به احساس نیاز به داشتن ارتباط ویدئویی به همراه صدا بوده تا بتوان بازدهی بیشتری از کادر درمانی محدود را چندین برابر کنند، به عنوان مثال یک بیمارستان بزرگ در نیویورک  سیتی در حال اضافه کردن 500 تخت به بخش ICU خود می باشد که هر کدام همراه با یک دوربین و صدای دو طرفه تا پرستاران بتوانند به صورت کاملاً ایمن وضعیت بیماران را بررسی کنند و به صورت از راه دور مکالمه داشته باشند.
به طور کلی تحت نظر قرار دادن بیماران از راه دور می تواند به بیمارستان هایی که در حال حاضر در حال تجربه افزایش تعداد مراجعه بیماران و کمبود کادر درمانی مواجه هستند کمک بسیاری کند. مواقع ای مثل این که ریسک ابتلا فرد به فرد افزایش می یابد، استفاده از سیستم های مراقبت می تواند ارتباط غیر ضروری با بیمار و همچنین استفاده از لباس محافظتی یکبار مصرف (PPE) را کاهش دهد.

محافظت از تجهیزات حفاظتی شخصی، دارو، تجهیزات  و لوازم مصرفی:

کمبود جهانی لباس محافظتی یکبار مصرف ، تجهیزات ، دستگاه های کمک تنفسی و دارو ها به این معناست که موارد بیش از پیش در خطر دزدیده شدن و یا ورود تجهیزات تقلبی به بازار هستند. و مراکز درمانی نیاز دارند با استفاده از راهکار های نظارت تصویری اکسیس  از جمله پایش تصویری (Video Surveillance) برای نظارت تصویری  و تهیه گزارشات ویدئویی و بهره وری از فناوری های تجهیزات کنترل دسترسی ورود و خروج ها (Access Control)   برای محدود کردن افراد متفرقه و غیر مجاز به مناطق مهم که تجهیزات ، دارو ها و دیگر دارائی ها در ان انبار شده است   استفاده کنند تا از دارائی های خود محافظت کنند.
علاوه بر محافظت از دارائی های مراکز درمانی، راهکار های امنیتی اکسیس می تواند به بیمارستان ها کمک کند تا دسترسی عمومی به امکانات خود را مدیریت کنند. در حال حاضر اکسیس با یک بیمارستان در لس آنجلس کالیفرنیا در حال همکاری است تا بتوانند با استفاده از راهکار های ارتباط ویدئویی ، بین ساختمان اصلی بیمارستان و بیمارستان های صحرائی و مراکز درمانی موقت زیر مجموعه خود کنترل بیشتری ایجاد کند.

آیا می توان از دوربین های حرارتی اکسیس برای سنجش دمای بدن افراد و تشخیص کرونا استفاده کرد؟

با اینکه امروزه روز استفاده از دوربین های حرارتی به عنوان یک دستگاه تشخیص مبتلایان به ویروس Covid19 بسیار حائز اهمیت می باشد. با این حال لازم به ذکر است دوربین های حرارتی و دوربین های تصویری مجهز به کنترل دما فقط قادر به اندازه گیری دقیق دمای در شرایط خاص هستند و برای مصارف صرفاً صنعتی طراحی و ساخته شده اند و دارای بازه ی خطای 5±   درجه سانتی گراد می باشند. علاوه بر این، دوربین های اکسیس مانند باقی برند های نظارت تصویری فاقد تائیدیه FDA501 (K) می باشند که یکی از ملزومات اصلی برای استفاده تجهیزات برای مصارف درمانی و پزشکی می باشد. بنابر این ما محصولات حرارتی اکسیس در زمان نگارش این مطلب برای مصارف تشخیص دمای بدن افراد توصیه نمی کنیم.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :