آخرین اخبار و مقالات
1401/03/17 08:45

18 اشتباه رایج هنگام نصب دوربین های امنیتی – بخش دوم

9. خرید یک سیستم بسته

اشتباه: خرید دوربین به اندازه کافی برای رفع نیازهای فعلی شما.

نوع دوربین: دوربین های سیمی در درجه اول

خرید یک سیستم بسته به معنای خرید یک DVR/NVR برای تعداد دوربین‌هایی است که در حال حاضر نیاز دارید، نه تعداد دوربین‌هایی که ممکن است در آینده به آن‌ها نیاز داشته باشید. این دستگاه ها دارای تعدادی کانال (ورودی های دوربین) هستند و هنگامی که این ورودی ها پر شدند، صاحب خانه باید تصمیم بگیرد که آیا می خواهد سیستم خود را ارتقا دهد یا خیر.

اگر تصمیم به ارتقای سیستم دارید، باید DVR/NVR دیگری بخرید و نصب جزئی را تکمیل کنید.

راه حل: برای جلوگیری از سردرد نصب مجدد، سیستمی بخرید که فضای کمی برای رشد داشته باشد. به عنوان مثال، اگر در حال حاضر فقط به 4 کانال نیاز دارید، سیستمی بخرید که برای 8 کانال جا دارد. برای پورت های استفاده نشده هیچ اتفاقی نمی افتد.

 

10. عدم در نظر گرفتن هزینه های ماهانه اضافی، در صورت وجود

اشتباه: چه هزینه های دیگری دوربین های امنیتی شما در هر ماه خواهند داشت؟

نوع دوربین: با سیم و بی سیم

در بیشتر موارد، دوربین های امنیتی هزینه ماهانه را اضافه می کنند. سوال این است که آیا شما آماده هستید که این هزینه اضافی را متحمل شوید؟ این هزینه ها ممکن است شامل مصرف برق اضافی، لوازم جانبی اضافی یا هزینه های ذخیره سازی ابری باشد.

راه حل: این باید در مرحله برنامه ریزی مورد توجه قرار گیرد، اما باید از چند ماه اول پس از نصب برای نظارت بر اینکه چگونه افزودن دستگاه ها بر امور مالی شما تأثیر می گذارد استفاده کنید.

 

11. ورود بدون برنامه

اشتباه: تصور کنید که وقتی روی نردبان رفتم "یکاریش میکنم".

نوع دوربین: هر دو سیمی و بی سیم

 

این بدترین وضعیت ممکنی است که یک نصاب می تواند در آن قرار بگیرد. تا زمانی که خانه را نساخته اید، نمی دانید که در هنگام نصب دوربین های امنیتی خود با چه مشکلاتی مواجه خواهید شد. در صورت عدم برنامه ریزی برای نصب، همه چیز از نداشتن سیم کشی کافی تا نداشتن قدرت سیگنال کافی ممکن است اتفاق بیفتد. همچنین می‌توانید با مشکلی مواجه شوید که در آن دوربین‌های امنیتی بسیار زیاد یا ناکافی خریداری نکرده‌اید.

راه حل: برای اینکه دوربین های خود را کجا نصب کنید، برنامه ای ایجاد کنید. برای پیش‌بینی چالش‌های احتمالی در ملک قدم بزنید. قبل از اقدام به نصب دوربین های امنیتی خود، یک اجرای آزمایشی را برنامه ریزی کنید.

12. عدم توجه به اتصال فعلی اینترنت، سرعت مورد نیاز برای دستگاه شما و تأثیری که بر سایر دستگاه ها خواهد داشت.

اشتباه: نصب دوربین های امنیتی بدون در نظر گرفتن پیامدهای پهنای باند.

نوع دوربین: دوربین های IP (سیمی و بی سیم)

یکی از جنبه هایی که اغلب در نصب دوربین های IP نادیده گرفته می شود، سرعت اینترنت مورد نیاز برای دوربین های امنیتی است. دوربین های IP از طریق اینترنت شما صدا و تصویر را ارسال و دریافت می کنند و اگر سرعت کمتری داشته باشید ممکن است با مشکل مواجه شوید. این مشکلات شامل اتصال به دستگاه، انتقال صدا و تصویر و مشکلات دیگر دستگاه ها می شود.

اشتباه دوم این است که در نظر نگرفتن فاصله از روتر بر سرعت اینترنت، توانایی انتقال و سایر عوامل تاثیر می گذارد.

راه حل: قبل از نصب دوربین های خود، از قدرت سیگنال بی سیم هر مکان مطلع شوید. علاوه بر این، تست سرعت را در این مکان ها انجام دهید. شما باید این آزمایش ها را انجام دهید زیرا اتصال اینترنت شما توسط دستگاه های دیگر استفاده می شود.

اگر اتصال ضعیف یا ناپایدار است، به شبکه خود یک توسعه دهنده محدوده اضافه کنید. در حالی که یک افزایش دهنده برد همه مشکلات را حل نمی کند، باید به قدرت سیگنال کمک کند.

 

13. سعی در نصب دوربین ها توسط خودتان

اشتباه: تصور اینکه نصب دوربین های امنیتی یک کار یک نفره است.

نوع دوربین: عمدتاً دوربین های امنیتی سیمی

این یک اشتباه رایج است، تلاش برای نصب یک سیستم امنیتی کامل بدون هیچ کمکی. میخواهی با نفر سیم کشی کنی، به زیرزمین میدوی تا سیم را بکشی، به طبقه دوم برمیگردی چون سیم گیر کرده است، حالا برگرد پایین، صبر کن! سیم به اندازه‌ی کافی بلند نیست!

اگر بخواهید همه این کارها را خودتان انجام دهید، زمان صرف شده خود را دو برابر خواهید کرد.

راه حل: از یک دوست کمک بخواهید. همه چیز را مرتب کنید تا نصب سریعتر انجام شود. به دوست با غذا پاداش دهید.

 

14. درک نکردن نحوه عملکرد دید در شب

اشتباه: فاینکه فکر کنید دید در شب به معنای ضبط رنگی در شب و اشتباه دیدن فاصله دید در شب است.

نوع دوربین: سیمی و بی سیم

برخی از کاربران دوربین های امنیتی این تصور را دارند که دید در شب به معنای ضبط رنگی در شب است. این مورد برای اکثر دوربین های امنیتی صدق نمی کند. به جز چند دوربین امنیتی جدید، اکثر آنها سیاه و سفید ضبط می کنند. دوربین های امنیتی برای ضبط رنگ به نور نیاز دارند.

 

کاربران همچنین نمی دانند که فاصله ای که دوربین در شب می بیند بر اساس تعداد LED هایی است که لنز را احاطه کرده اند. در بیشتر موارد، هر چه تعداد ال ای دی بیشتر باشد، دوربین ها در شب بیشتر می توانند ببینند.

راه حل: دوربین های امنیتی را در اطراف چراغ ها نصب کنید یا اطراف دوربین های امنیتی را نصب کنید. انجام این کار دوربین های امنیتی را قادر می سازد روز و شب را به صورت رنگی ضبط کنند. هرچه نور به لنز نزدیک‌تر باشد، دوربین در شب بهتر می‌تواند ببیند.

 

15. نصب دوربین های امنیتی در پشت اشیاء دیگر

اشتباه: نصب دوربین های امنیتی پشت یک درخت یا یک شی غیر منقول دیگر.

نوع دوربین: هر دو سیمی و بی سیم

این اشتباه رایج به دلیل برنامه ریزی ضعیف است. نصب دوربین امنیتی در جایی که بخشی از میدان دید توسط یک درخت بزرگ مسدود شده است. شما باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از این امر انجام دهید زیرا باعث ایجاد حفره در امنیت شما می شود. این ممکن است منجر به استفاده از یک دوربین اضافی برای یک مکان شود.

راه حل: برنامه ریزی صحیح به جلوگیری از این اشتباه رایج کمک می کند. همچنین زاویه دوربین خود را طوری تنظیم کنید که میدان دید توسط دوربین مسدود نشود.

 

16. نصب تجهیزات قدیمی

اشتباه: نصب تجهیزاتی که 2 یا 3 نسل قدمت دارند.

نوع دوربین: هر دو سیمی و بی سیم

پس از چند سال این مشکل بزرگتر خواهد شد زمانی که تکنولوژی فعلی هم قدیمی شده باشد. فن آوری قدیمی می تواند منجر به حفره های امنیتی شود و مهمتر از آن نیاز به حذف سیستم قدیمی و نصب سیستم جدید است. من شخصاً نمی‌خواهم هر 2 سال یک بار از نردبان برای نصب یک سیستم دوربین جدید بالا بروم.

راه حل: یک سیستم جدید بخرید و این سیستم  احتمالا باید 5 تا 7 سال برای شما دوام بیاورد. خرید مدل سال گذشته باید خوب باشد، اما بدانید که پنجره استفاده یک سال زودتر بسته می شود.

 

17. عدم آگاهی از حیواناتی که ممکن است فضای زندگیشان با محل نصب دوربین مشترک باشد

اشتباه: فراموش کردن اینکه دوربین های شما در اطراف پرندگان، موش ها و سایر حیوانات نصب می شود.

نوع دوربین: با سیم و بی سیم

یکی دیگر از اشتباهات رایج پیش بینی نکردن حیواناتی است که فض فضای زندگیشان با محل نصب دوربین مشترک است. کابل کشی اجرا شده ممکن است خوب به نظر برسد، تا زمانی که یک سنجاب یا موش کابل را بجود،  همچنین در نظر بگیرید که آیا پرندگان دوربین های امنیتی شما را به عنوان مکانی برای ساختن لانه می بینند یا خیر. در حالی که حیوانات غیرقابل پیش بینی هستند، هنگام نصب دوربین های خود آنها را در نظر بگیرید.

راه حل: قبل از شروع نصب، در اراف ملک قدم بزنید. به دنبال نشانه هایی باشید که نشان می دهد موش ها یا سنجاب ها در داخل و اطراف ملک شما زندگی می کنند. همچنین در نظر داشته باشید که اگر دوربین های امنیتی را به این محیط اضافه کنید چه اتفاقی می افتد.

 

18. فراموش کردن تعمیر و نگهداری دوربین های خود

اشتباه: فکر کنید که پس از نصب دوربین های امنیتی کارتان تمام شده است.

نوع دوربین: سیمی و بی سیم

آخرین اشتباه رایجی که به صورت آنلاین می بینم این است که فکر می کنید پس از نصب تمام دوربین ها، کار شما کامل می شود. در واقع، هنگام نصب دوربین های خود باید یک برنامه تعمیر و نگهداری در نظر بگیرید. سوالاتی از این قبیل را در نظر بگیرید: آیا می توانم در زمستان به این دوربین دسترسی داشته باشم؟ آیا این دوربین با افتادن برگ ها یا سایر زباله ها مسدود می شود؟

راه حل: این مشکل باید در مرحله برنامه ریزی پروژه شما حل شود. سوالاتی از این قبیل بپرسید که آیا می‌خواهم روی نردبانی اینجا بالا بروم که دمای آن 3- درجه است؟ اگر متر برف روی زمین باشد، می توانم به این دوربین دسترسی داشته باشم؟

نتیجه گیری

در این مقاله 18 اشتباه رایج و چگونگی جلوگیری از آن را با هم بررسی کردیم. بسیاری از این مسائل را می توان از قبل با برنامه ریزی صحیح حل کرد. اگر چند دقیقه را صرف برنامه‌ریزی کنید، ساعت‌هایتان را در قسمت اجرا صرفه‌جویی می‌کنید. هم شما و هم خانواده تان خوشحال خواهید شد که زمانی را صرف برنامه ریزی کرده اید و فحش نداده اید.

 

شما چی فکر میکنید؟ آیا به هر یک از این اشتباهات برخورد کرده اید؟ آن را در قسمت کامنت ها با ما درمیان بگذارید.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :