آخرین اخبار و مقالات
1402/02/26 22:48

چگونه استفاده از ویدیو و صوت تحت شبکه بر پایداری اقلیم تأثیر می گذارد.

سازمان ها در تمام صنایع به طور فزاینده ای از روش های مطابق با مقوله‌ی پایداری (اقلیمی) استفاده می کنند. این امر عمدتاً از سمت مصرف کنندگان هدایت می شود، از مشتریان خرده فروشی گرفته تا کاربران خدمات عمومی مانند حمل و نقل یا مراقبت های بهداشتی. تلاش برای پایداری بیشتر نیز توسط سرمایه گذاران و سهامداران اصلی، از جمله سیاستمداران، مبارزان و حتی افراد مشهور انجام می شود.

ملاحظات زیست‌محیطی حیاتی هستند، اما امروزه، پایداری شامل نیازهای اجتماعی و اقتصادی بسیار بیشتری است. اهداف توسعه پایدار که در سطح جهانی پذیرفته شده اند (SDGs) در پیمان جهانی سازمان ملل ارائه شده است، و همچنین نیاز عملی برای سازمان ها وجود دارد که اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهند. همانطور که greenwashing  یا تظاهر به تولید محصولات دوستدار طبیعت می‌تواند بر شهرت یک برند تأثیر منفی بگذارد، مصرف‌کنندگان نیز به دنبال شیوه‌های مطابق با پایداری هستند که کل عملیات یک سازمان را در بر می‌گیرد.

در حالی که دوربین‌های شبکه تنها بخشی از فناوری عملیاتی یک کسب‌وکار هستند، برای سازمان مهم است که با ارائه‌دهنده فناوری که برای حفظ ارزش‌های اهداف پایداری می‌تواند به آن اعتماد کند، شریک شود. اعتبار یک سازمان می تواند از طریق مشارکتی که پایدار نیست تضعیف شود. این بدان معنی است که تولیدکنندگان فناوری باید رفتار اخلاقی را در تمام روابط خود نشان دهند و همچنین محصولاتی را توسعه دهند که تأثیرات محیطی را به حداقل برساند.

کار کردن با فراهم کننده دوربین مناسب می‌تواند به سازمان‌هایی مانند کسب‌وکار یا مقامات شهری، کمک کند تا پایداری خدماتی را که ارائه می‌کنند، بهبود بخشند. برای دستیابی به این هدف، کار با تامین‌کننده‌ای که نه تنها می‌تواند فناوری مناسب را ارائه کند، بلکه اعتبار پایداری قوی خود را نیز دارد، بسیار مهم است.

احترام بگذارید و محافظت کنید

احترام به افراد کلید دستیابی به اهداف پایداری در روابط سازمانی است. مانند همه تامین‌کنندگان، یک ارائه‌دهنده فناوری دوربین باید از چارچوب‌های قانونی قوی مربوط به نیروی کار خود و همچنین تامین‌کنندگانش، از فرصت‌های برابر گرفته تا سلامت و ایمنی پیروی کند. فناوری دوربین همچنین می تواند به سازمان ها کمک کند تا از ایمنی کارکنان خود اطمینان حاصل کنند.

دوربین های پوشیدنی به محافظت از کارگران، از جمله خدمات اورژانسی تا ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، با ایجاد بازدارندگی در برابر رفتارهای تهاجمی کمک می کنند. در همین حال، دوربین ها همچنین می توانند نظارت از راه دور را برای پوشش موثر چندین مکان ارائه دهند. این به ایجاد محیط‌های ایمن و پایدار برای کارکنانی که به تنهایی کار می‌کنند، و همچنین در مناطق با خطر بالاتر، مانند مناطقی که با برق های فشار قوی یا ماشین‌آلات مرتبط هستند، کمک می‌کند.

برای عموم نیز، یک شبکه دوربین موثر ایمنی را افزایش می دهد. در اینجا، این فناوری همچنین در حمایت از هدف پایداری دستیابی به دسترسی جهانی به فضاهای امن، به ویژه برای اعضای آسیب پذیرتر جامعه مفید است. با بهبود آگاهی موقعیتی، دوربین ها می توانند از طریق بازدارندگی و همچنین بهبود تحقیقات در هنگام وقوع تخلف، به دستیابی به شهرهای ایمن تر کمک کنند. داده های تولید شده توسط دوربین می تواند به پیش بینی روند جرم کمک کند و اقدامات پیشگیرانه را برای افزایش ایمنی ممکن می سازد.

در ارتباط با جاده ها، هدف پایداری سازمان ملل این است که تعداد مرگ و میر و جراحات ناشی از تصادفات را به نصف کاهش دهد. دوربین ها با شناسایی مناطق حادثه خیز برای افزایش پیشگیری و همچنین جلوگیری از تخلفات، نقش مهمی در افزایش ایمنی ایفا می کنند. هنگام وقوع حوادث، دوربین ها ابزاری حیاتی برای هماهنگی سریع حضور بموقع خدمات اورژانس هستند.

 

 

حفاظت از سیاره مان

در حالی که دوربین ها نقش اساسی در بهبود ایمنی و امنیت دارند، مهم است که اطمینان حاصل شود که مواد و فرآیندهای مورد استفاده در ساخت این دستگاه ها متناسب با اهداف پایداری هستند. سازنده دوربین تحت شبکه باید تا حد امکان از مواد "سبز" و بازیافتی استفاده کند و همچنین جهت حذف مواد خطرناک اقدام کند. ساخت یک دوربین بادوام نیز چرخه عمر طولانی را تضمین می کند. حتی در صورت تعویض، دوربین‌های بادوام را می‌توان در اقتصاد دایره‌ای تغییر کاربری داد و آنها را به یک کاربری متفاوت تبدیل کرد.

یک الزام رایج برای تامین کنندگان، توانایی نشان دادن اهداف کاهش CO2 و سوخت فسیلی است و ارائه دهندگان آینده فناوری دوربین باید در این مورد گنجانده شوند. از آنجایی که دوربین‌ها می‌توانند داده‌های مربوط به انتشار گازهای گلخانه‌ای را جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل کنند، فناوری مناسب می‌تواند به سازمان کمک کند تا به اهداف پایداری زیست‌محیطی خود دست یابد.

این رویکرد به ویژه برای شهرها و برنامه ریزان آنها، به عنوان بالاترین مصرف کننده انرژی و همچنین مناطقی با بالاترین انتشار گازهای گلخانه ای صادق است. به عنوان مثال، بهینه سازی کنترل ترافیک با نظارت بر استفاده بر اساس انتشار گازهای گلخانه ای یک رویکرد رایج در شهرهای سراسر اروپا است. دوربین‌ها با مدیریت دسترسی وسایل نقلیه می‌توانند ازدحام را برای بهبود کیفیت هوا کاهش دهند و به شهرها در کاهش انتشار CO2 کمک کنند.

دوربین‌ها همچنین می‌توانند به زیرساخت‌های حیاتی و سایر عملیات صنعتی در بهینه‌سازی کارایی عملیاتی و حمایت از ایمنی محیطی کمک کنند. این امر با نظارت بر مناطقی در یک سایت صنعتی که در آن انتشار گازهای اضافی ممکن است وجود داشته باشد یا نشت مضر نفت یا مواد شیمیایی در آن رخ دهد، به دست می آید.

برای اطمینان از عملکرد شبکه دوربین با کارایی بهینه، فناوری فشرده سازی داده ها می تواند مصرف انرژی را کاهش دهد و در عین حال جزئیات قانونی، وضوح کامل و نرخ فریم را حفظ کند.

با حفظ مسئولیت پذیری نوآوری کنید

در حالی که داده‌های جمع‌آوری‌شده دوربین می‌تواند به سازمان کمک کند تا پایداری را بهبود بخشد، حفاظت از این داده‌ها از نقطه‌نظر قانونی و اخلاقی حیاتی است. اتصال دوربین های مداربسته به یک شبکه ارتباطی یک خطر ذاتی دارد که می تواند به عنوان نقطه ورود مجرمان سایبری مورد استفاده قرار گیرد. شراکت با یک ارائه دهنده دوربین شبکه که تعهد به امنیت سایبری قوی دارد، حیاتی است، که جنبه مهمی از نوآوری فناوری را تشکیل می دهد.

به ویژه در بازار فناوری امنیت و نظارت، کار با شریکی که می تواند نوآوری را فقط برای اهداف اخلاقی که حقوق بشر را نقض نمی کند یا قوانین حریم خصوصی را نقض نمی کند، نشان دهد، بسیار مهم است. فناوری دوربین باید با رعایت چارچوب هایی مانند GDPR و کدهای رفتاری از مناطق قانونی مانند اتحادیه اروپا که متعهد به حمایت از شیوه های اخلاقی هستند، توسعه یابد.

توسعه فناوری نوآورانه همچنین می‌تواند خدماتی را با بهبود کیفیت و سهولت استفاده، هم برای ارائه‌دهنده و هم برای کاربر خدمات، پایدارتر کند. برای مثال، دوربین‌ها با تضمین امنیت، فروشگاه‌های خرده‌فروشی بدون سرنشین را با سهولت دسترسی ایمن 24 ساعته و 7 روز هفته فعال می‌کنند. و در حالی که دوربین‌ها می‌توانند امنیت را با فناوری‌هایی از جمله هوش مصنوعی (AI) بهینه کنند، توسعه اخلاقی به این معنی است که تشخیص‌ها و اقدامات درون نرم‌افزار نباید شامل سوگیری یا پروفایل کردن شهروندان تحت نظارت باشد.

یک شریک قابل اعتماد

تعهد به اعتماد متقابل برای یک رابطه تجاری پایدار حیاتی است. در تمام شراکت‌های تامین‌کنندگان، اعتماد برای جلوگیری از اقدامات غیراخلاقی تا معاملات مجرمانه مانند رشوه و فساد حیاتی است. هنگام انتخاب شریک فناوری دوربین، رتبه بندی Ecovadis یک راهنمای مفید است که یک رتبه بندی پایداری سازمانی مستقل ارائه می دهد.

اعتماد به یک مشارکت فناوری نیز مبتنی بر صداقت و صراحت در ارتباطات و به اشتراک گذاری اطلاعات است. پایداری به این معناست که فناوری دوربین شبکه باید بر روی یک پلتفرم باز ساخته شود و امکان اشتراک‌گذاری داده‌ها را آسان‌تر و شفاف کند. پلتفرم منبع باز همچنین به معنای پتانسیل بیشتر برای توسعه مقیاس پذیر بلند مدت است.

ارائه دهنده دوربین تحت شبکه پایدار

در حالی که مشارکت با یک فراهم کننده فناوری دوربین اخلاقگرا تنها یکی از هزاران معیارهای روابط در سراسر زنجیره تامین است، انتخاب صحیح برای اطمینان از پایداری مهم است. یک ارائه‌دهنده دوربین شبکه قابل اعتماد می‌تواند به سازمان کمک کند تا برنامه پایداری خود را حفظ کند، اما بیش از این، شریک فناوری مناسب می‌تواند پایداری عملیات را در حوزه‌های زیست‌محیطی، اجتماعی و اقتصادی افزایش دهد.

وقتی نوبت به نوآوری های تکنولوژیکی و استانداردهای پایداری در صنعت دوربین های تحت شبکه می رسد، Axis یک نیروی محرکه قوی است.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :