آخرین اخبار و مقالات
1402/03/16 02:47

افزایش راندمان عملیاتی با دوربین های شبکه: بررسی در سه سطح عملکرد

بهینه سازی فرایندها برای حداکثر بهره وری - یا "کارآیی عملیاتی" - با توجه به پیامدهای پرهزینه در متوقف کردن تولید ، ساخت یا عملیات پردازش ، مورد توجه اصلی عملیات صنعتی است. استفاده هوشمندانه از راه حل های نظارت تصویری نه تنها امنیت در محل را در این بخش ها بهبود می بخشد ، بلکه می تواند خرابی را به حداقل برساند ، آگاهی موقعیتی را فراهم کند و نگهداری پیشگیرانه را امکان پذیر کند. از این گذشته ، دوربین های شبکه سطح دیگری از شفافیت را اضافه می کنند تا به شما کمک کنند دقیقاً آنچه را که در خط تولید اتفاق می افتد درک کنید.
ناگفته نماند که تمام امکانات صنعتی نیاز به دوربین های امن و با کیفیت بالا دارند که می توانند در شرایط سخت کار کنند و در برابر حملات سایبری ایمن باشند. با این حال ، شما همچنین باید نحوه استقرار این دوربین های باکیفیت را برای حداکثر تأثیر در نظر بگیرید. با ادغام راه حل های نظارت با معماری سیستم کنترل خود در درجات مختلف ، می توانید به سطوح مختلف عملکرد و بنابراین ، درجات مختلفی از بهبود بازده عملیاتی دست یابید.
سطح یک: فعال کردن تأیید بصری
با حداقل پیچیدگی ، می توانید از دوربین های شبکه استفاده کنید تا به سادگی نمایی زنده از قسمت های مختلف عملیات در حال کار را بدست آورید.
به عنوان مثال ، در یک مرکز تولید ، نظارت تصویری می تواند اپراتورها را قادر سازد تا ببینند که در آن طرف خط تولید که مثلا چراغ های جلو یا قسمت ها موتور ساخته میشود، چه اتفاقی می افتد.
در صنعت انرژی ، دوربین های شبکه ممکن است در یک مرکز هیدروالکتریک بزرگ مستقر شوند تا تأیید شهودی در مورد وضعیت سد ارائه دهند. این امر به اپراتورها این امکان را می دهد تا در مورد مسائلی مانند اینکه آیا در نزدیکی دریچه ها ضایعات وجود دارد ، یا اینکه یخ روی سطح دریاچه پایدار است یا در حال شکستن است ، توجه کنند.
سطح دو: اضافه کردن پشتیبانی بصورت زنده برای اپراتورها
دوربین های مستقر شده برای تقویت بهره وری عملیاتی همچنین باید بتوانند در سیستم کنترل فرآیند موجود یا خدمات ابری ادغام شوند. این ادغام برای فراهم کردن یک نمای کلی سریع و مرتبط با آنچه اتفاق می افتد ، حیاتی است.
این ادغام همان چیزی است که باعث می شود با عملکرد نظارت تصویری یک گام جلوتر بروید. هنگامی که سیستم کنترل فرآیند و تجهیزات متصل به آن ، یک ناهنجاری را با علامت هشدار مشخص می کند ، دوربین های داخل سیستم می توانند بلافاصله و به طور خودکار برای گرفتن منطقه مورد نظر به سمت آن بچرخند. در نتیجه ، شما برای ارزیابی وضعیت و پاسخ به هشدار به یک مدرک بصری بصورت زنده دسترسی پیدا می کنید. این مسئله یک ارزش افزوده قابل توجه است، به شما این امکان را می دهد تا هر مشکلی را که ممکن است سبب آهسته یا متوقف شدن خط تولید شود، به سرعت شناسایی و مدیریت کنید.
ادغام دوربین ها با سیستم کنترل فرآیند موجود و تمام سنسورهای موجود در آن ، یک شبکه حسی پیشرفته با محوریت داده ایجاد می کند تا بتوانید درک عمیق تری از عملیات بدست آورید. دوربین ها سنسورهای سنتی را با ورودی بصری تکمیل می کنند، بنابراین می توان داده های سنسورها را به صورت Overlay (نمایش داده رو تصویر ویدئویی) در تصویر ارائه شده توسط دوربین اضافه کرد. به عنوان مثال ، اگر سنسورهای متصل به سیستم داده هایی دریافت کند که مشخص کند یکی از ماشین ها، در هر دقیقه (دور در دقیقه) از آنچه که معمول است ، از نظر معمول دارای چرخش بالاتری است ، دوربین داخل سیستم به طور خودکار به سمت آن دستگاه خاص میچرخد و به اپراتور اجازه می دهد تا قبل از آنکه براساس اطلاعات دریافتی عمل کند، وضعیت را به صورت بصری ارزیابی کند. اپراتور نمای بصری دستگاه را دریافت می کند، اما اطلاعاتش با داده های فنی از سنسورها تکمیل می شود.
به عنوان مثال ، در یک سد هیدروالکتریک ، می توانید دوربین های شبکه را برای نظارت بر مناطق مختلف برای تولید یکپارچه کنید. اگر یک حادثه رخ دهد ، مانند توقف توربین یا دریچه سد در صورت لزوم ، یک هشدار باعث می شود که دوربین به طور خودکار به منطقه مربوطه منتقل شود تا بتوانید نگاه دقیق تری داشته باشید.
سطح سوم: استفاده از تجزیه و تحلیل بیشتر
همچنین می توانید نظارت فرآیند را از این هم پیشتر ببرید. تجزیه و تحلیل هوشمند می تواند برای استفاده شما از دوربین در عملیات صنعتی اضافه شود. این سومین سطح از عملکرد است که چگونه نظارت تصویری می تواند راندمان عملیاتی را بهبود بخشد.
با تجزیه و تحلیل، می توانید فیلم، صوت و سایر داده ها را به بینش های عملی تبدیل کنید که به شما در حداکثر عملکرد در زمان آنی کمک می کند. شما می توانید بلافاصله به آنچه در عملیات خود اتفاق می افتد پاسخ دهید ، از خرابی غیر ضروری خودداری کنید و عملیات ایمن تر را ایجاد کنید.
به عنوان مثال، با استقرار دوربین های بصری با تجزیه و تحلیل هوشمند در یک مرکز تولید ، اپراتورها می توانند در صورت ورود یک کارمند به یک منطقه ممنوع، هشدار دریافت کنند ، یا زمانی که پرسنل به ماشین آلات در حال کار خیلی نزدیک می شوند یا وسایل ایمنی مناسب را نمی پوشند. این نه تنها ایمنی فردی را فراهم می کند بلکه عملکرد را نیز بهبود میبخشد. اپراتورها، با مسلح شدن به این اطلاعات ، می توانند قبل از وقوع تصادف یا خط تولید ، اوضاع را برطرف کنند.
فراتر از دور نگه داشتن کارکنان از مسیر آسیب ، افزودن تجزیه و تحلیل هوشمند بهترین استفاده از پرسنل را تضمین می کند. به عنوان مثال ، در یک سد هیدروالکتریک ، می توانید برای نظارت بر سطح آب به تجزیه و تحلیل تکیه کنید و اطمینان حاصل کنید که اگر این سطح از یک اندازه گیری خاص فراتر رود یا از آن غرق شود ، اپراتورها به سرعت با هشدار آگاه می شوند تا بتوانند نگاه دقیق تری داشته باشند. به این ترتیب ، نیروی متخصص مناسب می تواند برای متوقف کردن اختلال قبل از وقوع آن مستقر شود.
عملکرد بیشتر باعث فعال شدن بیشتر می شود
هر یک از این سه سطح متفاوت از عملکرد ، به کارآیی عملیاتی کمک می کند ، هرچند که مزایای مختلفی را ارائه می دهند.
با تأیید بصری ، می توانید فرآیندها را بازرسی کرده و از راه دور کارکنان را کنترل کنید تا اطمینان حاصل شود که از شیوه های کار ایمن پیروی می شود و از منابع به طور مؤثر استفاده می شود. با استفاده از این امر با یکپارچه سازی بیشتر که هشدارهای در زمان آنی را ممکن می سازد ، میتوانید اطمینان حاصل کنید که اپراتورها می توانند فعال تر باشند ، با اعلان ها به آنها کمک کنید تا زمان خود را در جایی که اهمیت دارند متمرکز کنند. استفاده از این به سطح بعدی با تجزیه و تحلیل هوشمند ، سبب بهبود بیشتر عملکرد میشود. این موضوع امکان را برای پیش بینی تعمیرات لازم فراهم می کند تا عملیات بتواند در حال اجرا باشد ، و همچنین جمع آوری داده ها می تواند الگوهای مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد تا بالاترین سطح بهره وری را حفظ کند.
هرچه راهکارهای نظارت ویدیویی شما یکپارچه تر باشد ، می توانید فعال تر و مؤثر تر باشید. به عنوان یک نمونه ، روند بسته بندی رول کاغذ را در یک کارخانه تولید کاغذ در نظر بگیرید. دوربین های شبکه می توانند تأیید بصری را ارائه دهند تا اپراتورها بتوانند در صورت عدم بسته بندی یک رول ، آن تشخیص دهند. با این حال ، استقرار سیستم تجزیه و تحلیل تضمین می کند که هرگونه رول با بسته بندی کافی نه تنها بلافاصله مشاهده می شود بلکه به طور خودکار Falg می شوند تا بتوانند به سرعت مجدداً بسته بندی شوند و راندمان عملیاتی را در خط تولید بهینه می کنند.
نظارت ویدیویی خود را بالا ببرید ، راندمان عملیاتی خود را بالا ببرید
هنگامی که به دنبال تقویت کارآیی عملیاتی در زیرساخت های بحرانی یا سایر عملیات صنعتی هستید ، باید در نظر بگیرید که سازمان شما در حال حاضر در این سه سطح قرار دارد. با حرکت به سمت راهکارهای نظارتی یکپارچه تر ، می توانید به سرعت در کوتاه مدت و طولانی مدت از منابع مؤثر و کارآمدتر شوید.
 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :