رویداد
1395/03/29 15:51

#رویداد: Axis شاخه INTERCOM شرکت 2N را خریداری کرد

جمعه, 14 خرداد 1395

شرکت  AXIS دومین خرید خود را در 3 ماه گذشته انجام داد. البته شرکت 2N خیلی تو صنعت شناخته شده نیست. این شرکت در زمینه های زیر فعالیت دارد:

Intercom System

Access Control

Elevator Systems

IP Audio Systems

GSM Gateways

M2M

UMTS Gateways

PBX

SIM Management

شرکت 2N در کشور جمهوری چک واقع است و بیشترین فروش محصولاتش در منطقه EMEA یا همان اروپا، خاورمیانه و آفریقا و به صورت محدودتر در آمریکا صورت می گیرد.

طبق گزارش منابع مالی کشور جمهوری چک درآمد سال 2016 این شرکت 20 میلیون دلار بوده است که این در آمد کمترین آن از 2009 به بعد بوده است.

گزارشات نشان میدهد این شرکت با توجه به نوسانات درآمدی، از محصولاتی مانند PBX و GSM Gateways به محصولات جدیدی مانند IP intercom رو آورده است.

AXIS می گوید شرکت 2N اولین در IP Intercom است، البته شاید درست باشد ولی درآمد در این حوزه نسبت به درآمد فروش محصولات دیگر آن خیلی کمتر است.

در این قسمت به مقایسه دومحصول مشابه شرکت AIXIS و 2N می پردازیم:

AXIS A8004-VE شرکت اکسیز و 2N Helios IP Vario شرکت 2N تقریبا شبیه هم هستند.

این مدل شرکت 2N دارای تنظمیات زیادی است وفقط 54 دکمه تماس و تنظیمات جهت دستگاه READER کنترل دسترسی دارد. ولی این دستگاه AXIS بیشتر برای ویدیو با رزولوشن بالا مفید است و با سیستمهای ضبط تصاویر همخوانی دارد. حال در دیگر موارد این دو دستگاه را مقایسه می کنیم:

قیمت: در مقایسه قیمت دستگاه 2N برنده است زیرا این دستگاه حدود 600 دلار است و AXIS حدود 1200 دلار.

تنظیمات مختلف: در این قسمت نیز 2N برنده است زیرا این دستگاه دارای تنظمات مختلف می باشد و می تواند به طور مستقیم با 54 تماس بگیرد. هر دو دستگاه پروتکل SIP را پشتیبانی می کنند و با PBX ها همخوانی دارند.

دوربین: در این قسمت AXIS برنده است. رزولوشن دوربین دستگاه 2N برابر 480*640پیکسل است ولی دستگاه AXIS دارای رزولوشن 1.3 MP است. همچنین ایت دستگاه AXIS از پروتکل معروف ONVIF S نیز پشتیبانی می کنند.

تغذیه: هردو میتوانند از طریق آداپتور DC و POE تغذیه شوند.

کاور: AXIS از کاور با استاندارد IP67 استفاده می کند ولی 2N از IP53 استفاده می کند.

همخوانی: AIXS نیز در این مورد نیز برنده است زیرا با بیشتر دستگاه ها همخوانی دارد.

درست است که هردوی این شرکت ها اعلام می دارند در آینده از تجریبات هم در R&D استفاده می کنند ولی به نظر می رسد در آینده نزدیک 2N یکی از محصولات خط تولید AXIS شود و هر دو محصول دارای یک سیستم مدیریتی باشند.

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :