اخبار
1395/09/06 17:14

#اخبار_تکنولوژی :هایک ویژن از سفارت امریکا حذف شد

پیشتازان ارتباط مجازی:

هایک ویژن از سفارت امریکا حذف شد.
دوربین های
Hikvision  از سفارت امریکا در افغانستان حذف شدند.به نقل از خبرگزاری صدای آمریکا که یک پایگاه خبری وابسته به دولت آمریکاست:
"در ابتدا یک سیستم نظارت تصویر مجهز به دوربین های هایک ویژن برای جلوگیری از سرقت تجهیزات برقی یک پست برق که چندان حساس نبود بکار گرفته شده بود و درخواست تامین کالا برای​ گسترش همین سیستم یا نصب در یک بخش جدید برنامه ریزی شده بود که در سپتامبر 2016 این درخواست تامین کالا حذف شد و دوربین های که از قبل نیز نصب شده بودند جمع آوری شدند."

با علم بر اینکه  Hikvision یک کمپانی وابسته به دولت چین است و با در نظر گرفتن نگرانی های ادامه دار امنیت سایبری بین امریکا و چین ​علت اتخاذ این تصمیم شده است.
اگرچه این اتفاق زمانی برای هایک ویژن رخ داد که در سال جاری همواره در حال مبارزه با تبلیغات منفی در مورد کنترل شدن این کمپانی توسط دولت چین بوده است. این مهم نه تنها در آمریکا بلکه در اروپا و آسیا نیز تاثیر گذار بوده است. علاوه بر اینها
  GENETECنیز به تازگی هایک ویژن را از لیست پشتیبانی نرم افزار خود حذف کرده است.
این واقعیت که سفارت آمریکا نه تنها از درخواست تامین کالا صرف نظر کرده بلکه دوربین های نصب شده از قبل را نیز حذف کرده است کاملا به جدی بودن موضوع می افزاید.
منبع : سایت
IPVM

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :