درباره Genetec

 

شرکت Genetec در سال 1997 در مونترال کانادا شروع به  کار کرد و فعالیت کاری خود را در سه زمینه نظارت تصویری، Access Control و پلاک خوانی متمرکز نمود. این شرکت هر ساله جوایز و استانداردهای بین المللی زیادی را به خود اختصاص می دهد و سهم بزرگی از بازار صنایع سیستم های امنیتی شبکه را در اختیار دارد. مجموعه نرم افزاری Security Center  محصول شرکت Genetec است و نه تنها نظارت تصویری هوشمند را به طور کامل پوشش می دهد در بسیاری از دیگر زمینه های حفاظت فیزیکی نیز به کار می رود.


در تصویر زیر می توانید مسیر توسعه و تولید نرم افزار های شرکت جنتک کانادا را مشاهده نمائید:
genetec history

این مجموعه شامل سه دسته نرم افزار اصلی به شرح زیر می باشد:

  • Omnicast : یک نرم افزار سیستم نظارت تصویری می باشد که بر بستر نرم افزار Security Center توسعه داده شده است و به کاربرهای مختلف در همه سطوح امکان دسترسی به دوربین های مختلف و مشاهده ویدئو های ذخیره شده آنها را می دهد. این نرم افزار با طیف گسترده ای از دوربین های تحت شبکه و Encoder ها و تجهیزات جانبی یک سیستم نظارت تصویری هوشمند سازگار می باشد. Omnicast دارای سه سطح نرم افزاری می باشد تا متناسب با هر کسب وکار و هر مقیاسی باشد.
  • نسخه استاندارد (Standard) که قابلیت مدیریت تصاویر و رکورد های یک تا ماکزیمم ۵۰ دوربین را دارد.
  • نسخه پروفشنال (Professional) که قابلیت مدیریت تصاویر و رکورد های 51 تا ماکزیمم تا 250 دوربین را دارد.
  • نسخه انترپرایز (Enterprise) که هیچ محدودیتی از نظر تعداد دوربین و تعداد اپراتور ندارد و همچنین هر سطح نرم افزاری نسبت به نسخه پایینتر خود امکانات و قابلیت های بیشتری برای مدیرت راحت تر و مجموعه ای تنظیمات در مورد ذخیره سازی و ... را دارد.
  • Synergis : یک سیستم مدیریت کنترل دسترسی بر اساس IP می باشد که سبب افزایش آمادگی در برابر تهدیدها و حملات احتمالی است . این سیستم با استفاده از ویژگی های امنیتی بالا و پشتیبانی از تجهیزات مختلف موجود در شبکه باعث افزایش امنیت می شود. برای مثال قابلیت کنترل ورود و خروج افراد با استفاده از نرم افزار و ثبت آنها در سیستم امکان پذیر میباشد.
  • AutoVu : نرم افزار تشخیص پلاک می باشد که برای سازمان هایی از قبیل شهرداری ، پلیس و سازمان های مربوطه طراحی و قابل استفاده می باشد. این نرم افزار قابلیت هایی ازقبیل اعمال محدودیت های پارک، دنبال کردن وسیله نقلیه مورد نظر و... را دارد. این نرم افزار قابل نصب بر روی سیستم های کامپیوتری و تلفن های همراه می باشد.

در طول سال ها رفته رفته نرم افزار های امنیتی بیشتری در زمینه های مثل مدیریت و تجمیع تصاویر و ویدئو های دریافتی در زمان وقوع حادثه Genetec Clearance ، نرم افزار مدیریت ترافیک شهری و جاده ای Genetec TrafficSense ​ و نرم افزار  مدیریت هوشمند حوادث با سیستم تصمیم یار Genetec MissionControl درکنار رشد و بهبود کارایی سه نرم افزار اصلی Omnicast ، AutoVu و Synergis توسعه داده و راونه بازار نموده است.

در ادامه می توانید ویدئو معرفی برند جنتک را با زیرنویس فارسی مشاهده فرمائید:

 

  مطالب مرتبط:

مدیریت هوشمند حوادث با سیستم تصمیم ‌یار 
مدیریت هوشمند حوادث با سیستم تصمیم ‌یار 
مدیریت هوشمند حوادث با سیستم تصمیم ‌یار 
مدیریت هوشمند حوادث با سیستم تصمیم ‌یار 
مدیریت هوشمند حوادث با سیستم تصمیم ‌یار 
گواهینامه های Genetec